Farkımız Kalitemiz...

Cam Balkon Hakkında

Cam balkon nerelere uygulanır?

Sistemimiz düz, L, U, yuvarlak yada çok kırıklı/açılı her tür balkona sağlıklı bir şekilde uygulanmakta ve uygulama sonrasında sistem rahatlıkla kullanılmaktadır.

  • Konut Balkonları
  • Teras - Kış Bahçesi
  • Cafe Restoran
  • Oteller
  • Pastaneler
  • Mağaza vitrinleri
  • Ofis Bölmeleri vb. alanlarda kullanılmaktadır.

Neden Cam Balkon?

Cam balkon kapatma sistemleri evinizde estetik ve fonksiyonel bir cam balkon yaratmanın en modern yoludur. Camların katlanarak aynı noktaya toplanabilmesi optimum mekan kullanımı, sürgü sistemler ise kullanım kolaylığının yanı sıra su tahliye sistemi sayesinde sızdırmazlık konusunda avantaj sağlamaktadır. Bu sayede cam balkon güzel hava şartlarında açık tutularak hiç kapatılmamış olarak da kullanılmaktadır.

Cam balkon rüzgar, yağmur, kar, toz, vb. olumsuz hava koşullarında dış etkenlerden koruma imkanı sağlamaktadır. Cam balkon yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır. Temperli cam kullanımı emniyeti arttırmakta olup kırılmamasını engellemektedir. Cam balkon sisteminde kullanılan alüminyum profillerin boyası fırın boya olup, deformasyona dayanıklı ve uzun ömürlüdür.


Cam Balkon Yaptırmadan Önce

Kullanacağınız cam balkon sistemini dikkatle ve özenle seçin daha sonra değiştirme veya farklı bir sisteme geçme şansınız minimum oranda az olabilmektedir. Balkonunuza en uygun sistem hangisiyse onu seçmeniz hem balkonun genişliği hem de görünüşü için çok önemlidir. Oval balkonlara oval sistemli, düz balkonlara ise düz cam balkon sistemi döşenmesi daha iyi ve kullanışlı olacaktır. Kullanışınıza göre bir cam balkon sistemi seçin boydan camlı, raylı cam balkon sistemler, aç kapa cam balkon sistemleri gibi


Cam Balkon Genel Teknik Özellikleri

Cam: 8mm, 4+16+4 ısıcam ve 4+16+6 konfor ısıcam

Cam Tipi: Temper + Rodaj

Cam yüksekliği: max 2,5 m / min 1,60m

Cam eni: Kapatılacak yere göre eşit olarak ölçülendirilmektedir.

Profil: 3 mm. et kalınlığına sahip alüminyum profiller kullanılmaktadır. Cam Balkon Sistemlerinde, sistemin ağırlığını komple taşıyan alt ve üst alüminyum kasa profilleridir. Cam Balkon Sistemleri bilindiği üzere mm boyutunda hassasiyetle çalışan sistemlerdir. Dolayısıyla sistemin ağırlığını taşıyan kasaların zamanla bükülme/eğilme vermeyip teraziyi bozmaması gerekir. Bu da ancak alüminyum kasa profillerinin, yeterli et kalınlığının olmasıyla mümkün olabilir. Alüminyum profiller fırın boyada istenilen renkte boyanmaktadır.
Çalışan aksamı: Her kanatta iki rulmanlı dört tekerlek bulunmaktadır.

Yalıtım: Profil çerçevesi, anti bakteriyel silikon ile iç ve dış taraf olmak üzere iki taraftan da izole edilip dışarıdan gelebilecek yoğun yağmur toz rüzgâr vs. gibi etkenler bu sayede engellenmiş olur. Silikon gibi birleştirici görevi gören ama uzun ömürlü olmayan mastik gibi ucuz ve kalitesiz birleştiricilerden kaçınılmaktadır. Sistemimiz diğer Cam Balkon sistemlerinin zayıf olduğu su yalıtımı konusunda başarılıdır. Su tahliyesi sayesinde suyun sistemin içine girmeden dışarı atılmasını sağlamaktadır.

Aksesuarlar: Sistemde alüminyum fitiller kullanılarak ısıya karşı deforme olması engellenip sistemin daha uzun ömürlü olması sağlanmaktadır. Kilitler ve benzeri montaj aparatları standarttır. Sistemde profil aralarında altta ve üstte iki sıra olmak üzere 1000’lik kıl fitil bulunmaktadır.